"Cumhuriyete Doğru" oyunu Ankara'da "perde" dedi

Oyuncu

New member
ZYCkOZghtUG6GBEZIdmpug.jpg

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Cumhuriyet'in 100. yıl kutlamaları kapsamında hazırlanan "Cumhuriyet'e Doğru" tiyatro oyununun ilk gösterimi Ankara'da gerçekleştirildi.

1WgZQOTRREGIxxKSVt8xrQ.jpg

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Cumhuriyet'in 100. yıl kutlamaları kapsamında hazırlanan "Cumhuriyet'e Doğru" tiyatro oyununun ilk gösterimi Ankara'da gerçekleştirildi. MEB Şura Sahnesi'ndeki ilk gösterime, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı ile davetliler ve tiyatroseverler katıldı.
V_dRq-jNgkCqG6VEkJkilw.jpg

Oyunda, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Türk milletinin güçlü desteğiyle Milli Mücadele'yi başlatması ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu anlatıldı.
8Uf8APmfIEOkbB_f2Q3KGw.jpg

Bora Severcan'ın yazıp yönettiği, orijinal müzikleri Selim Atkan'a ait oyunun proje danışmanlığını ise İbrahim Sarıtaş yaptı.
ALZMo9ncr0uofA0YPSqwNQ.jpg

Oyunun başrollerini ise Serdar Yeğin, Gülen Karman, Erhan Yazıcıoğlu, Ahmet Yenilmez, Zuhal Yalçın, Levent Özdilek, Şebnem Özinal, Ziya Kürküt, Sefa Zengin, Yiğit Yapıcı ve Volkan Severcan paylaştı.
k5fImFctL0W9aoLc1POjCA.jpg

İzleyicilerin ayakta alkışladığı oyunun ardından sahneye çıkan Bakan Tekin, tüm ekibe tebriklerini iletti, oyunculara hediye ve çiçek takdim etti.
IY_5VfcnLk2s4Yp2kGkAUw.jpg

"Cumhuriyete Doğru" tiyatro oyunu 29 Kasım'da Samsun, 1 Aralık'ta Ordu, 3 Aralık'ta Trabzon, 4 Aralık'ta Erzurum, 5 Aralık'ta Sivas, 6 Aralık'ta Tokat, 11 Aralık'ta İzmir ve 18 Aralık'ta İstanbul'da sahnelenecek.
QSBgACopCEyOLLFofFMgdQ.jpg

cHz98JQK7EW7-Rj2PAPcKw.jpg

becuC1mAXE-3g28hmnDmqg.jpg

cWS8Ga4JGECkhvY5uu63Mg.jpg

B3O_oRyfW0ST4jjX2gcHVA.jpg

N7TZDXdH1EmjvJ0CXJZKQg.jpg

TKDi3pBqc0KMNu92wiI_tQ.jpg

nBYS4g9mmECoLcdGhxqX0Q.jpg

-2_Yago4sk-mGsgPMHci9Q.jpg

f9ArHs3rlUWE8C7kgBAv0Q.jpg

dHJaFA57YE2tEshKDiP2EA.jpg

AsIlZv6vSUiNTyi-7s_DZQ.jpg