İstanbul'da servis otobüsü köprüden düştü: Çok sayıda yaralı

Oyuncu

New member
İstanbul'da servis otobüsü köprüden düştü: Çok sayıda yaralı

Eyüpsultan'da İstanbul Havalimanı inşaatında çalışan işçileri taşıyan servis otobüsü, köprü üzerinden düştü. Kazada 27 kişi yaralandı.

İstanbul Eyüpsultan'da servis otobüsünün köprü üzerinden düşmesi sonucu 29 kişi yaralandı. Işıklar-Ağaçlı yolu üzerindeki köprüde seyreden 34 GEL 771 plakalı servis otobüsü, henüz belirlenemeyen nedenle kontrolden çıkarak, yaklaşık 6 metre yükseklikten boş araziye düştü. İhbar üzerine, bölgeye jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.
9BajwwrePU6gWgG8aijUFg.jpg
Otobüste sürücü ve 40 kişinin bulunduğu, kazada 29 kişinin yaralandığı öğrenildi. Yaralılar, sağlık ekiplerinin olay yerinde yaptığı ilk müdahalenin ardından ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı.
UEl_crCDvUuFXo0XHkj3vA.jpg
EYÜPSULTAN KAYMAMAKAMINDAN AÇIKLAMA Eyüpsultan İlçe Kaymakamı İhsan Kara, "Ağaçlı Mahallesi bölgesinde, havalimanı inşaatında çalışmakta bulunan işçileri taşıyan otobüs kaza geçirdi. Kazada 40 yolcunun 27'si yaralı. Bu yaralıların içinde can kaybı veya ağır yaralanma bulunmamaktadır. Büyük geçmiş olsun. Kazanın sebebi incelemelerinin ardından belirlenecek" dedi.
YOQPHwoI8UamUbPgAd213Q.jpg
"ÇALIŞANLARA BİŞEY OLAMASIN, MALIMIN HEPSİ GİTSİN" Olay yerine gelerek, incelemede bulunan servis firmasının sahibi Abdurrahim Albayrak, "Allah'a şükür olsun, can kaybımız yok. Çalışanlarımıza bir şey olmasın, malımın hepsi gitsin. Buraya nasıl geldiğimi bilmiyorum. Yolda ne yapacağımı bilemedim, şuurumu kaybettim. Her zaman şunu söylerim çalışanlarımıza, taşıdığımız yolculara bir şey olmasın. Önemli olan budur. Freni patlamış otobüsün, yukarısında çok rampaymış. Hastanelerle konuştuk. İnşallah can kaybı olmaz, çok kurbanlar keseceğiz. Bunlar inşaatta çalışan personeller. İnşaattan almış koğuşlara geçeceklermiş, freni boşalmış otobüsün" dedi.