Skoda, Octavia modelini yeniledi: Temmuz ayında Türkiye'de

Oyuncu

New member
Skoda, Octavia modelini yeniledi: Temmuz ayında Türkiye'de

2024 yılına hızlı giren Skoda, modellerini yenilemeye devam ediyor. Kamiq ve Scala'nın ardından markanın en çok satan modeli Octavia da güncellendi.

-wCEVC1pmUKiKoGxFs4J5g.jpg

Skoda, en çok satan modeli Octavia'yı yeniledi.
1p1SsUkKRkiu0LZEZRaYfw.jpg

Yenilenen Octavia Sedan ve Combi modelinde ön-arka tampon tasarımı, yeni Skoda ön ızgarası, ikinci nesil LED Matrix farlar, yeni tasarıma sahip LED arka farlar ve yeni jant tasarımları yer alıyor.
fsXYUvTUNkm3lIO6vCE7Ug.jpg

Modelin uzunluğu ise 9 mm artarak 4.698 milimetreye çıktı.
q-pyO-0jgEWbFAzDY_DIOw.jpg

Skoda, iç mkenada koltuklar, ön konsol ve kapı panellerinde daha fazla sürdürülebilir materyale yer verirken, 10 inçlik multimedya ve 10 inçlik gösterge paneli dikkat çekiyor. Model serisinden bir ilk olarak 13 inçlik multimedya ekrnı opsiyonel olarak alınabiliyor.
P8T97MfYekqINNsYGZS1tA.jpg

Yapay zeka tabanlı ChatGPT chatbot özelliği de, Octavia’da Laura sesli asistana entegre ediliyor.
V8WAMvCsJkyUKgT1-MKOLA.jpg

Çift bölgeli Climatronic sistemi artık tüm modellerde standart olarak sunuluyor.
6J2zbPhrykeD3qIojULg7w.jpg

Octavia, dört benzinli ve iki dizel olmak üzere bir dizi gelişmiş dört silindirli motor seçeneğiyle tercih edilebiliyor. 115 HP’lik benzinli ve mild hibrit 1.5 TSI motorlarının yanı sıra 150 HP’lik benzinli veya mild hibrit 1.5 TSI motorlar sunuluyor. Benzinli motor seçeneklerinin en üzerine ise 204 HP’lik 2.0 TSı ve 265 HP’lik 2.0 TSI ünite yer alacak. Dizel motor seçenekleri arasında ise 115 HP 2.0 TDI ve 150 HP 2.0 TDI üniteler tercih edilebilecek.
RXw2TwsQAUGbfFlepRtYgQ.jpg

Mild hibrit teknolojisiyle frenleme sırasında geri kazanılan enerji, 48 voltluk bir marş jeneratörü kullanılarak bir lityum iyon bataryada depolanıyor. İçten yanmalı motor, elektrik gücüyle destekleniyor. Daha az güç gerektiğinde, 1.5 TSI motorun ACT+ aktif silindir teknolojisiyle iki silindir kapatılarak yakıt tüketimi daha da düşüyor.
TXImKf0SI0mdfykIDAqipA.jpg

Skoda RS ismi, 2000 yılından bu yana Octavia’nın en sportif versiyonlarını tanımlamak için kullanılıyor. Yenilenen Octavia ile birlikte RS versiyonu da daha iddialı hale geldi. Geleneksel parlak siyah detaylara ek olarak Octavia RS standart olarak LED Matrix farlarla birlikte geliyor.
PAdyQkKN70e_rKudoxPYxw.jpg

265 HP ile daha güçlü 2.0 litre TSI motorla donatılan Skoda Octavia RS, aynı zamanda 370 Nm tork değerine sahip. 7 ileri otomatik DSG şanzımanla eşleştirildi. Standart spor süspansiyon 15 milimetre alçaltılan Octavia RS, kademeli direksiyon ve elektronik olarak kontrol edilen VAQ sınırlı kaydırmalı diferansiyel ile mükemmel çekiş ve sürüş dinamikleri sunabiliyor.
Rn7tWMI2J0uknKrFEuEmKA.jpg

X95hYn4HD0qpbSqlv1s2Ww.jpg

rWqk1oIxtUiogOyP319yqA.jpg

9yhvxet6rEy5VM8WdNuitQ.jpg

z029JkPChUqYhGeD4L_c6A.jpg

rX-Xms6AFEusrBt-4Vz8bA.jpg

XpLzqZ_K5E2PX7x4MGFaaQ.jpg
 
Üst